День рідної мови

День рідної мови

     21 лютого усі країни та народи відзначають Міжнародний день рідної мови, проголошений на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 1999 році в Парижі як день підтримки мовного та культурного різноманіття і багатомовності.

     Мова є безцінним і цілющим джерелом буття людства, однією з найважливіших ознак національної самобутності людини і народу. Цей день нагадує усім нам про невід’ємне право кожної етнічної спільноти на свою культурну окремішність, яка нерозривно пов'язана з рідною мовою.
Перед нами стоїть життєво важливе завдання - реалізувати мудру, толерантну і послідовну мовну політику, щоб перетворити рідне слово в дієву консолідуючу силу українського суспільства.

     Із тисяч мов, які існують на планеті, найдорожчою для кожного є його рідна мова. Наша українська мова належить до найбагатших мов світу.

     Ми повинні завжди пам'ятати, що українська мова - це мова нашої свободи і нашої державності.

     Ми всі маємо глибоко усвідомлювати обов'язок шанувати й володіти мовою народу, який дав назву нашій Батьківщині, а також поважати і підтримувати усі мови, сущі в Україні, як важливу складову нашого спільного національного багатства.

     Саме це є запорукою розвитку та процвітання демократичного суспільства. Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Шануймо і любімо рідну мову, піклуймося про неї, розкриваймо для себе її велич і могутню силу. Збережімо її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

З повагою,

Голова районної
державної адміністрації
В.О.Кіян